Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

2 Tim 1, 1-3. 6-12 Mk 12, 18-27

Túžiť po nepoznanom?

Na prvé počutie sa nám to nezdá. Ako môžem túžiť po tom čo nepoznám. Nechcem povedať frázu, ale zdá sa, že je to naopak; túžime po nepoznanom! Na tejto túžbe je zložený biznis „cestoviek“, aj dobrá pedagogika. Človeka láka nepoznané.

Zdá sa, že toto je posolstvo dnešného evanjelia, ktoré je veľmi konkrétne a jednoduché: aj keď netušíme, aký bude život v nebi, sme doň pozvaní. Ježiš totiž využíva čudný, až nezmyselný príklad, aby nám dal pozvánku do neba.

Najprv „uzemní“ saducejov: „Nemýlite sa preto, že nepoznáte Písmo ani Božiu moc?“ A potom hovorí: Lebo keď ľudia vstanú z mŕtvych, už sa ani neženia, ani nevydávajú, ale sú ako anjeli v nebi. Nechajme ďalšiu argumentáciu Pán Ježiša v prospech zmŕtvychvstanie a sústreďme sa na záver: A on nie je Bohom mŕtvych, ale živých.

Teda, Boh je Bohom živých, a k životu nás povolal a volá stále! A to je večnosť.

Ako to tam bude?

Nevieme. Ale, ak tu na zemi môžeme zažiť niečo pekné, je to len slabý záblesk reality Božieho kráľovstva. Nenašli by sme adekvátne slová na opis života v nebi. Ani Boh ich nemôže nájsť, pretože tie, ktoré by našiel, by boli pre nás aj tak nepochopiteľné. Môže nás len volať, aby sme šli k nemu, aby sme najprv uverili, že to na nás čaká.

Boh je náš Boh. Priznáva sa ku každému z nás, tak ako k Abrahámovi, Izákovi a Jakubovi a volá nás do nepoznaného. A vzbudil nám aj zvedavosť.

Turzovka, 5.6.2024

Pozrite tiež:

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/1219-streda-9-tyzdna

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/1753-streda-9-tyzdna-2

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-vo-vsedne-dni/2569-streda-9-tyzdna-20 

 
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.