Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Sk 18, 23-28, Jn 16, 23b-28

Spoločnosť prevzala do svojho slovníka pojem „nepotizmus“ (z lat. nepos = synovec).

Poslovenčene sa volá aj rodinkárstvo a označuje systém obsadzovania funkcií, v ktorom sú preferovaní príbuzní (prípadne priatelia či iné – napríklad obchodne spriaznené osoby) oproti ostatným, nezriedka lepšie kvalifikovaným kandidátom.

Priznajme si. Keď potrebujeme vybaviť nejakú významnú záležitosť, odvolávame sa na „dobré" známosti. Ježiš nás povzbudzuje, aby sme sa v modlitbe k Otcovi odvolávali na neho. Veru, veru, hovorím vám: Ak budete o niečo prosiť Otca v mojom mene, dá vám to.

Ježišov priateľ je priateľom aj jeho Otca. Preto Ježiš hovorí, že ani to nie je potrebné. Dôvodí: A nevravím vám, že ja budem prosiť Otca za vás. Veď Otec sám vás miluje, lebo vy ste milovali mňa a uverili ste, že som vyšiel od Boha.

Takže spoločenský neduh môže byť v duchovnom živote veľmi užitočný a potrebný. Dôležite je aký je náš vzťah s Ježišom. Môžeme sa na naše priateľstvo odvolať v modlitbe pred Otcom?

 
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.