Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Sir 27, 33 – 28, 9, Rim 14,7-9, Mt 18,21-35

Preto sa nebeské kráľovstvo podobá kráľovi, ktorý sa rozhodol vyúčtovať so svojimi sluhami.

Keď začal účtovať, priviedli mu jedné­ho, ktorý bol dlžen desaťtisíc talentov.

Naše vyúčtovanie 

Z podobenstva sa hneď dozvieme, ako dopadlo vyúčtovanie s týmto prvým sluhom. Ako ale pokračovalo účtovanie s ďalšími? Zdá sa, že podobenstvo sa skončilo akosi predčasne. A čo ďalší spolusluhovia? Koľko toho mali na rováši oni? V podobenstve sa spomína iba to, že sa veľmi zarmútili, keď videli tvrdosť a nemilosrdnosť svojho kolegu. Nedozvieme sa však, aký postoj zaujali, keď kráľ účtoval s nimi, a či ich vôbec predvolal na vyúčtovanie. Alebo snáď prestalo kráľa účtovanie baviť už pri prvom sluhovi? Dokázali sa ostatní zamestnanci poučiť z chyby svojho kolegu, alebo zostali iba pri zármutku?

Príbeh, ktorý rozpráva Ježiš Petrovi, sa neskončil predčasne. Vlastne, neskončil sa vôbec. Ak sa nám zdá, že sa iba začal, ale chýba mu záver, tak sme na dobrej stope. Pokračovanie a záver príbehu je totiž iba v našej réžii. To my sme tí spolusluhovia, ktorých vyúčtovanie je ešte otvorené.

My veľmi dobre vieme, koľko toho máme na rováši a koľko nám je stále odpúšťané. My sami rozhodujeme o tom, ako toto vyúčtovanie dopadne.

www.paulinky.cz 

Pozrite tiež:

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-v-nedele-a-sviatky/1424-24-nedela-v-cezrocnom-obdobi-3  

https://www.faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-v-nedele-a-sviatky/2695-24-nedela-v-obdobi-cez-rok-20

Pre deti:  https://faraturzovka.sk/uvahy-prihovory-homilie/homilie-v-nedele-a-sviatky/1425-24-nedela-v-cezrocnom-obdobi-deti   
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.