Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Predkladám odpovede birmovancov, 2. skupiny (animátorka Simona Kvašňovská) na otázku Čo pre mňa znamená Ježišovo zmŕtvychvstanie? 

Ježiš prišiel na svet a zomrel aby nás mohol vykúpiť. Ježiš zomrel práve pre nás. Boh obetoval svojho jediného syna aby sme mohli po smrti prísť do nebeského kráľovstva.

 Podľa môjho názoru, pred smrťou Ježiša ľudské duše neboli spasené. Ježiš celý život ukazoval ľudom správnu cestu a viedol ich k viere a Bohu. Chcel aby v neho verili i po smrti a nebáli sa jej. Ježiš zomrel a vstal z mŕtvych aby ukázal nielen im ale i nám, že život po smrti nekončí. Po smrti naše dušu budú spasené a odídu do nebeského kráľovstva. Ja verím, že ,,zostúpil k zosnulým“. Chcel ukázať ľudom, že tí, ktorí veria v Pána Boha sa nemusia obávať ničoho ani smrti.

Aj ja verím v Pána Boha a jeho jediného syna a dúfam, že moja duša bude spasená a ocitnem sa v jeho kráľovstve.

T. R 

Čo pre mňa znamená Ježišovo zmŕtvychvstanie?

Pamiatku Ježišovho zmŕtvychvstania kresťania slávia na Veľkonočnú nedeľu. Je to vyvrcholenie kresťanských sviatkov.

Pred Ježišovým vykúpením neboli spasené všetky duše, no ľudia verili, že príde Spasiteľ a dovedie ich do neba. Počas svojho života učil ľudí nebáť sa smrti, hovoril: „Ja som vzkriesenie a život. Kto verí vo mňa, aj keď zomrie, bude žiť.“ Po Ježišovom zmŕtvychvstaní sa tak stalo. Ľudia, ktorí verili, začali postupne prichádzať do nebeského kráľovstva. Ježiš Kristus zomrel za nás, aby sme sa stali Božími deťmi.

Ježišovo zmŕtvychvstanie pre mňa znamená vykúpenie všetkých duší, ktoré v neho verili, preto dúfam, že aj moja duša bude po smrti spasená a ocitnem sa v nebeskom kráľovstve.

S.Ž

Ježiš nám svojou smrťou a zmŕtvychvstaní dokázal, že náš život na tejto Zemi nekončí. Sme len pútnikmi a on nám daroval nový život, život Božích deti. Vo Veľkonočnom tajomstve nás Kristus svojou smrťou oslobodzuje od našich hriechov a svojím zmŕtvychvstaním nám otvára svoje srdce, dáva nový život, ktorý nás obklopí Božou milosťou. Kristovo zmŕtvychvstanie je začiatok nášho budúceho vzkriesenia. Ako všetci umierame, tak všetci ožijeme v srdci Ježišovom. 

T. Ď. 

Zmŕtvychvstanie Ježiša Krista je pre mňa dôležité a myslím si že nie len pre mňa ale aj pre všetkých kresťanov. Niekedy nie je jednoduché v niečo veriť. Väčšina si povie že uverí keď „uvidí“. Chcú mať nejaký dôkaz. Pre mňa je zmŕtvychvstanie Ježiša jednou z vecí ktoré ma presvedčili o mojej viere, o tom, že je správna. Vďaka Ježišovmu zmŕtvychvstaniu som uveril ,že Ježiš je Boh. Myslím si, že Ježišovo zmŕtvychvstanie ma veľký význam aj pri tom, keď ľudia začnú pochybovať o svojej viere. Kto dokáže vstať z mŕtvych keď nie Boh. Človek určite nie...

D.H.

 
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.