Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Pondelok

17:15 – Pobožnosť za rodiny

Utorok

Najsvätejšieho mena Panny Márie, ľub. spomienka

17:15 – Pobožnosť za deti (modlia sa chlapci)

Streda

Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

17:15 – Pobožnosť za deti (modlia sa dievčatá)

Štvrtok

POVÝŠENIE SVÄTÉHO KRÍŽA, sviatok

Piatok

SEDEMBOLESTNEJ PANNY MÁRIE, PATRÓNKY SLOVENSKA, slávnosť

Sbota

Kornélia, pápeža, a Cypriána, biskupa, mučeníkov, spomienka

Nedeľa

DVADSIATA PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

 

Zbierka na opravu strechy kostola na Hore Živčáková

V sobotu 26. augusta 2023 sa prehnala Kysucami silná búrka s nárazovým vetrom, ktorý strhol časť strešnej krytiny zo strechy Kostola Panny Márie Matky Cirkvi, na pútnickom mieste na Hore Živčáková. Poškodenú krytinu sa už urgentne podarilo opraviť, aby sa zabránilo rozsiahlemu zničeniu strechy, stropu a interiéru kostola. Keďže kostol na Živčákovej je pre Turzovku blízky a vzácny je dnes v našej farnosti  zbierka na opravu strechy kostola na Hore Živčáková. Za vaše milodary Vám srdečne ďakujeme. 

 

Slávnosť Sedembolestnej Panny Márie

V piatok 15.9. na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, budú sväté omše ako v nedeľu.

 

Svätá omša U Blažkov

Na budúcu nedeľu 17.9. bude sv. omša o 11:15 hod. pri Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Hlinenom U Blažkov.

 

Zbierka na seminár

Na budúcu nedeľu je zbierka na seminár. Vďaka za vaše milodary.

 

Jesenná púť Živčáková

Dávame vám do pozornosti Jesennú púť na pútnickom mieste Hora Živčáková – uskutoční sa v dňoch 30.9 - 1.10 2023. Slávnostnú svätú omšu v nedeľu1. októbra o 11:00 hod. bude celebrovať žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Bližšie informácie nájdete vo výveske pred kostolom, na webe a fejsbuku Farnosti Turzovka. Všetci ste srdečne pozvaní!

 

Dary na kostol a poďakovanie

Z prvonedeľnej zbierky na záchranu kostola v Dlhej nad Kysucou ste obetovali: Turzovka 1166, 70€, Dlhá 235€, Turkov 63,50€. Na kostol obetovali: z pohrebu Rudolf Mudrik 50€. Vo farnosti sme organizovali charitatívnu zbierku trvanlivých potravín. Ďakujeme za Vašu spolupatričnosť s biednymi. Nech Pán odmení vaše milodary na kostol, angažovanosť vo farnosti, modlitby a obety.

 

Ohlášky

Oznamujeme, že 16.9. 2023 chcú sviatosť manželstva uzatvoriť Miroslav Kubala, ktorý pochádza z Farnosti Vysoká nad Kysucoua Nikola Zajacová, ktorá pochádzajú z Farnosti Turzovka.

Ďalej oznamujeme, že 16.9. 2023 chcú sviatosť manželstva uzatvoriť Erik BuchcárKatarína Rudinská, ktorí pochádzajú z Farnosti Turzovka.

Ďalej Rímskokatolícky farský úrad v Klokočove oznamuje, že sviatosť manželstva chcú uzatvoriť Peter Velička, ktorý pochádza z Farnosti Turzovka a Nikola Škorníková,ktorá pochádza z Farnosti Klokočov. Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.

 
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.