Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Farnosť Turzovka

Rímskokatolícka Cirkev

Liturgický kalendár a program pobožností    

Pondelok

17:15 - Pobožnosť za rodiny

Utorok

17:15 – Pobožnosť za deti (modlia sa chlapci)

Streda

17:15 – Pobožnosť za deti (modlia sa dievčatá)

Štvrtok

Sv. Marka Križina, Melichara Grodzieckeho a Štefana Pongráca, kňazov a mučeníkov, spomienka

17:00 – Mariánske večeradlo, po večernej sv. omši adorácia

Piatok

NARODENIE PREBLAHOSLAVENEJ PANNY MÁRIE, sviatok

Sobota

Sv. Petra Clavera, kňaza, ľub. spomienka

Nedeľa

DVADSIATA TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

   

Prvá nedeľa v mesiaci

Dnes je zbierka na záchranu kostola v Dlhej nad Kysucou. Je prvá nedeľa v mesiaci.  Ďakujeme za Vašu štedrosť a spolupatričnosť.

 

Pozvánky

  • V pondelok 4.9.2023 si pripomíname siedme výročie svätorečenia Matky Terezy. Pri tejto príležitosti vo farnosti organizujeme charitatívnu zbierku trvanlivých potravín. Dary môžete nosiť do pastoračného centra pred svätými omšami. Nech pán odmení váš súcit s biednymi.
  • Na budúcu nedeľu 10.9. bude sv. omša o 11:15 hod. pri Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie na Vyšnom Konci.
  • Prosíme rodičov, aby na detské sväté omše v nedele o 11:15 hod. posielali  deti dopredu na pravú  aj ľavú stranu kostola.
  • V Pastoračnom centre sa budú vydávať Školské pomôcky v tomto týždni každý deň večer po svätých omšiach.

 

Animátori

Animátori birmovancov budú mať stretnutie vo štvrtok 7.9. o 19:00 hod. na fare.

 

Stretnutie birmovancov

Svätá omša a  náuka pre  birmovancov bude v piatok 8.9. o 18:00 hod. v kostole. Účasť všetkých birmovancov je povinná!

 

Brigáda pred farou

Dávame vám do pozornosti, že na budúcu sobotu 9.9. organizujeme brigádu s názvom ZASAĎTE SI SVOJU RASTLINU PRE NAŠU FARSKÚ RODINU. Bude sa realizovať výsadba kvetinového reprezentatívneho priestoru farského dvora a s časti okolia areálu kostola. Celá výsadba bude vedená projektantom a záhradným architektom Ing. Jozefom Porvazníkom. Brigáda začne ráno o 8:30 hod! Prineste si so sebou dostatok elánu a chuti do práce, dobrú náladu, vysadzovacie naradie, malé lopatky, motyčky a prípadne aj nožnice. Každá ruka farníka je srdečne vítaná a tešíme sa na vašu účasť.

 

Zbierka na opravu strechy kostola na hore Živčáková

V sobotu 26. augusta 2023 sa prehnala Kysucami silná búrka s nárazovým vetrom, ktorý strhol časť strešnej krytiny zo strechy Kostola Panny Márie Matky Cirkvi, na pútnickom mieste na hore Živčáková. Poškodená krytina sa už urgentne opravuje, aby sa zabránilo rozsiahlému zničeniu strechy, stropu a interiéru kostola. Keďže kostol na Živčákovej je pre Turzovku blízky a vzácny bude v našej farnosti  na budúcu nedeľu zbierka na opravu strechy kostola na hore Živčáková. Za vaše milodary Vám vopred ďakujeme.   

 

Dary na kostol

Na kostol obetovali: z pohrebu Mária Szotkovská 40€, zo sobášov -  Jaroslav Fusko, Adriána Blažeková 100€ a Marek Stolárik, Kristína Šimková 100€.  Srdečná vďaka za vaše milodary na kostol. Nech Pán odmení Vašu obetavosť a službu pre farnosť.

 

Ohlášky

Oznamujeme, že 9.9. 2023 chcú sviatosť manželstva uzatvoriť Pavol Hrtús Lucia Zatkuliaková, ktorí pochádzajú z Farnosti Turzovka.

Ďalej Farský úrad v Skalitom oznamuje, že sviatosť manželstva chcú uzatvoriť Drahoš Bernát, ktorý pochádza z Farnosti Turzovka a Natália Turňová, ktorá pochádza z Farnosti Skalité.

Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.
Prihlásiť

Prihláste sa do svojho účtu

Užívateľské meno *
Heslo *
Zapamätať

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, všetky práva vyhradené.

Copyright © 2014 - 2022.

Created by Silvester Judák.

Tvorba farských webov.