Prevádzkovateľ webu Rímskokatolícka cirkev Farnosť Turzovka, IČO: 31 912 362 ako prevádzkovateľ na účely ochrany osobných údajov

spracováva na tejto webovej stránke cookies nevyhnutné pre technické fungovanie webových stránok, ako aj pre analytické účely.

Jak 4, 13-17, Mk 9, 38-40

Predavačka hovorí malému dievčaťu: Prídeš aj zajtra?

Ona odpovie: Ak dožijem, prídem. Mamička nechápavej predavačke vysvetľuje: Viete, bola dlhší čas u babky. No, najmä my starí by sme mali tak hovoriť a najmä uvažovať. Jakubov list nám to v prvom čítaní odporúča: „Dnes alebo zajtra pôjdeme do toho a toho mesta, pobudneme tam rok a budeme kupčiť a zarábať,“ – vy predsa neviete, čo bude zajtra s vaším životom! Veď ste ako para, ktorá sa na chvíľku ukáže a potom zmizne.

Prečo by to malo byť pre nás dobré? Jakub nám to vysvetľuje: Ale vy sa teraz chválite vo svojej pýche; a každá takáto chvála je zlá. Kto teda vie dobre robiť, a nerobí, má hriech. Malo by nás to viesť k pokore – pravde o živote konaniu dobra, kým máme čas!

A určite sa vyhneme postoju apoštolov, ktorí hovoria Ježišovi: Učiteľ, videli sme kohosi, ako v tvojom mene vyháňa zlých duchov. Bránili sme mu to, veď nechodí s nami.“ Teda, nežiarlite a neprekážajte konaniu dobra!

Vhodné by bolo robiť dobro, kým máme čas!

Turzovka, 22.5.2024